Fantázia Award

jedinak

Fantázia 2014 už je pár dní na svete a my pripravujeme zbierku poviedok z Fantázia Award.
Do prvého ročníka sa prihlásilo 22 autorov s dielami v angličtine. Výsledky sú známe – vyhral Richard Brenkuš s poviedkou Three days with Mirabel, ktorá podľa Richardovho vyjadrenia súvisí s poviedkou Kontraktor. Tá sa prebojovala do finále MCF 2014 a Ceny Intel za najlepšie sci-fi. Richard teda svojou tvorbou tento rok zaujal na viacerých frontoch.
Texty do anglického zborníka sú už vyselektované a čoskoro sa ozveme šťastným autorom. Vyzerá to na dvanásť poviedok, ktoré neboli vyberané jednoznačne len podľa bodového poradia. Samozrejme, dostanú sa tam všetky finálové texty. A bude aj poviedka a esej od Mike Resnicka.

Michal Jedinák bol jeden z porotcov v prvom ročníku Fantázia Award, ktorým sa odštartovala, dúfajme, výraznejšia propagácia aktuálnej slovenskej fantastiky v zahraničí.

Michal Jedinák si strihol porotcovanie aj v slovenskej súťaži ešte v roku 2012. Predtým sa zúčastnil aj ako súťažiaci a uspel. Je autor a prekladateľ, žije v zahraničí a v rámci Fantázia Award bol za dobrého porotcu. Udelil aj zopár desiatok a ako vnímal súťaž, poviedky a čo poradil autorom, ktorí by mali zálusk na nasledujúci ročník, si môžete pozrieť v nasledujúcom videokomentári.

komentárov: 1

  1. JAja

    Škoda, ani dobré umiestnenie nestačilo, nevadí budúci rok ma máte v prvej päťke.

Pridať komentár