Nahrávanie Zombieslavy – časť druhá

RTVS

Po úspešnom a zábavnom nahrávaní skupinových zvukov pokračovalo nahrávanie rozhlasovej hry (podľa predlohy poviedky Zombieslava) s hercami. Kláru si zahrala Táňa Šúrová a mužského hlavného hrdinu skvelo nahovoril Ludwig Bagin. Hra dostala oficiálny názov Resurrection a jej uvedenie počas Veľkonočných sviatkov je samozrejme len čistá zhoda okolností.

Za skvelú hudbu, ktorá je použitá pri krátkych videoukážkach z nahrávania a bude aj v hre Resurrection, je zodpovedná metalová skupina Loyola. Zložili a nahrali skladbu priamo na motívy Zombieslavy, za čo patrí veľká vďaka najmä Matlimu.

Vďaka patrí aj Táni a Ludwigovi za to, že sa na túto neobvyklú aktivitu nechali nahovoriť a svojimi hlasmi prenesú na poslucháčov trochu zombieatmosféry.

A samozrejme najväčší kredit v nahrávaní patrí Georgovi Christopherovi, ktorý túto myšlienku inicioval, napísal scenár a celú hru režíroval.

Zombie hru s názvom Resurrection, odohrávajúcu sa v Bratislave na Novom moste, v Sade Janka Kráľa a v Inchebe, si môžete naladiť na Rádiu Slovakia International vo štvrtok 28. marca, približne o 16:30.

Pridať komentár