Hlásenie

hlasenie

Po hodnotiacom maratóne som si dala od článkov na chvíľu prestávku. A aj keď to tak možno nevyzerá, v rámci súťaže, v zákulisí, sa neustále niečo deje. A deje sa toho veľa. Body sú už kompletné, takže poviedku, ktorá na knižnom veľtrhu Bibliotéka získa Cenu poroty, už poznáme. Poznáme aj päticu finalistov a môžeme začať pripravovať najnovší zborník. Aj ten anglický, ktorý vzíde z najlepších poviedok Fantázia Award. Áno, aj tam už poznáme kompletné poradie. A je to zaujímavé…
Rada by som naznačila, či som osobne a subjektívne s finálovou päticou spokojná alebo nie, ale keďže som hodnotila na blogu, dalo by sa z toho vydedukovať, ktoré poviedky majú zhruba šancu. A keďže chceme udržať napätie až do samého konca, nebudem naznačovať nič. Azda len toľko, že do finále sa dostali poviedky zo všetkých žánrov a situácia z minulého roka sa opakovať nebude, pretože finále je mimoriadne pestré. Sú v ňom zastúpené rôzne štýly a poňatia a som si istá, že hlasujúci si medzi nimi budú mať možnosť vyberať podľa svojho vkusu.
Každopádne, som rada, že bodovanie je uzavreté a že súťaž sa môže posunúť do ďalšej fázy. Po vyhlásení finalistov ňou bude hlasovanie čitateľov na stránke kultura.sme.sk. To rozhodne o víťazovi MCF 2014.

Už teraz som si istá, že zborník Fantázia 2014 bude mimoriadne kvalitný a že bude môcť zaujať nielen tvrdé jadro milovníkov fantastiky, ale bude mať čo ponúknuť aj menej žánrovo vyhraneným čitateľom a nájsť si ešte širší okruh fanúšikov. Zhrnutie ročníka by som si však predsa len ešte nechala na neskôr.

Na vyhlasovaní finalistov MCF 2014, 22. septembra v Martinuse na Obchodnej, budete mať možnosť stretnúť sa so všetkými porotcami. Samozrejme, ak sa nestane niečo nepredvídané. Po vyhlásení finalistov všetkých žánrov sa budete môcť priamo na mieste spýtať na to, aké body kto dostal od ktorého porotcu a azda sa s nimi o svojom diele aj priamo porozprávať.

Ja sa už teraz teším na pravidelné besedy v Martinuse. Okrem Najlepších fantastických príbehov, ktoré sa začnú tento rok od novembra, sa budeme môcť stretávať už aj na nežánrových besedách. Najbližšie to bude vo štvrtok 18. septembra na besede s Pavlom Vilikovským. Na toto stretnutie sa mimoriadne teším, pretože Pavel Vilikovský má čo povedať. Jeho myšlienky sú priam krištáľovo čisté, vety sú vycibrené, zbavené zbytočných nánosov a idú do hĺbky, priamo k podstate. To je to, čo oddeľuje dobrých autorov od tých najlepších.
19. septembra o 17:00 sa môžeme vidieť v rámci akcie Istrocon & Parcon 2014, kde porozprávam čo-to o písaní blogu a v pondelok 22. septembra sa už vidíme na vyhlasovaní finalistov.

Pripravených je aj niekoľko videokomentárov. Jeden z nich je anglický a bude venovaný poviedkam súťažiacim vo Fantázia Award.

Viacerým som sľúbila detailnejšie hodnotenia ich poviedok. Ak máte záujem, pripomeňte sa po 22.9. Postupne sa im povenujem podrobnejšie, ale asi to nebude obratom.

Ďakujem za pozornosť.
Koniec hlásenia.

Foto: Flickr

komentárov: 7

 1. abcdefg...

  #budesranda

 2. JAja

  Keďže viem, ako pochodila moja poviedka vo vašich hodnoteniach, tak si veľké šance nedávam, ale teším sa na besedy!!! A samozrejme na 22.9. Gratulujem všetkým postupujúcim. Mne bude stačiť aj to, ak moja poviedka skončí lepšie ako v minulom ročníku 🙂 Vďaka za spätnú väzbu celému tímu CF!

 3. č.88

  Je škoda, že všetko dianie je výlučne počas týždňa a v Bratislave. Takto sa mi žiaľ asi nepodarí ani na jedinú z akcií dostaviť.

 4. Jaja, moje hodnotenie je len jedno z piatich. A ehm, ešte sú aj žánrové ceny a Cena Bibliotéky… Netreba hádzať flintu do žita predčasne. Niekedy motyka vystrelí 🙂

 5. Zvedavý autor

  Ak sa nemôžem zúčastniť vyhodnotenia 22. 9., ako sa môžem dozvedieť o svojom prípadnom úspechu? Budú niekde zverejnené výsledky prvého kola?

 6. S finalistami sa, samozrejme, pochválime hneď po vyhlasovaní na fb stránke súťaže. A finalistov hlavnej súťaže budeme v priebehu týždňa následne kontaktovať, pretože od každého bude potrebný krátky pokec a foto, ktoré budú pripojené k poviedkam zverejňovaným na stránke SME.
  Umiestnenie súťažiacich, ktorí nebudú mať to šťastie aby to dotiahli na finále, zverejňovať nebudeme. Presné poradie a počet bodov, ktoré kto dostal, sa môžu autori dozvedieť buď teraz, na vyhlasovaní finalistov, alebo to vyčítajú zo zborníka Fantázia 2014.

 7. JAja

  A teraz znova ožili plané nádeje 😉 Čo len budem robiť do pondelka ?!

Pridať komentár