Cena Intel, sci-fi a Jožo Fero

intel logo

Viacerých súťažiacich zaujíma, kto vyberá finalistov v žánrovej súťaži Cena Intel v rámci Martinus Ceny Fantázie. Porotcovia rozhodujúci o finalistoch hlavnej ceny to nie sú. Nie sú to ani organizátori.
Jedným z tých, ktorí vyberajú najlepšie sci-fi texty v danom ročníku je Gusto Budinský. Poznať ho môžete nielen z podujatí MCF, ale aj z relácie Motoring na TA3. Vo videokomentári zhodnotil poviedku Jožo Fero a záhada družstevného sadu a pridal aj zopár všeobecných postrehov spájajúcich sa so súťažou.

Cena spoločnosti Intel pre najlepšiu sci-fi poviedku sa udeľuje od roku 2011. Gusto Budinský v nej nehodnotí len sám a finalisti sú výsledkom rozhodnutia troch hlasujúcich. Vo videokomentári si budete môcť vypočuť, s čím sa stretávajú počas hodnotenia a zaujať vás môžu tipy vhodné pre autorov, ktorí budú písať poviedku s cieľom zúčastniť sa ďalšieho ročníka MCF a azda zabodovať práve v žánri sci-fi.

komentárov: 24

 1. abcdefg...

  Ked 22 stran je uz vela co potom 25….

 2. Ešte viac 😉

 3. abcdefg...

  Ahhaa 🙂
  Tak to potom je to ok… Uz som sa bal ze to moze byt nieco zle 🙂

 4. abcdefg...

  22 budu vyhlaseni aj finalisti ceny intel a nasledne ta ista porota vyberie aj vitaza alebo tiez bude nejake verejne hlasovanie?

 5. 22.9. vyhlásime piatich finalistov Ceny Intel, Ceny Béla, Ceny fantasy, Ceny Bibliotéky a päticu hlavných finalistov. Šancí uspieť je dosť veľa. Každoročne sa však niektorí finalisti prekrývajú. Je teda možné zabodovať vo viacerých kategóriách súčasne. Napríklad Zuska Stožická minulý rok vyhrala Cenu poroty a Cenu Bibliotéky.
  Presné poradie a výhercovia budú vo všetkých žánroch vyhlásené na Bibliotéke. Čitatelia rozhodujú len o hlavnom víťazovi a o poradí v hlavnej súťaži. V žánrových súťažiach vyberajú finalistov a víťazov porotcovia, ktorí v nich pravidelne hodnotia.

 6. zvedavec

  a co Fantasy Award?

 7. Áno, finalistov predstavíme aj v anglickej súťaži. Presné poradie a víťaza odhalíme spolu s ostatnými na Bibliotéke, kde im aj odovzdáme ceny.

 8. čitateľ

  Uff… A nie už v Martinuse? 22.9.2014?

 9. Teraz v Martinuse budú „len“ finalisti. Víťazi (všetkého) na Bibliotéke. Aby sme mohli všetkým na mieste odovzdať zaslúžené ceny 🙂

 10. čitateľ

  Ok, to stačí, ďakujem:), zvedavosť nepustí a klub má želiezka aj tam :). Dúfam, že sa bude dať aspoň nazrieť do výsledkov aj za kamaráta – autora vzdialeného za morom.

 11. Tak určiteee 🙂

 12. čitateľ

  Tak ešte raz vďaka, lebo Fantasy Award sa tu v prvom Vašom komentári k vyhlasovaniu v Martinuse nespomínala a neskôr len v súvislosti s Bibliotékou. O dôvod viac prísť.

 13. abcdefg...

  #cakanienavianocejenicoprotitejtosutazi

 14. Aj vianočné darčeky sú nič oproti výhram 😉

 15. abcdefg...

  Tak ale viem ze pod stromcekom si vzdy nieco najdem ( uz nosim ja darceky ).
  A tu sa mozno dozviem ze nic nebude alebo( dum spi…) ze este potreba cakat do novembra…

 16. Ako účastník súťaže máš už teraz istú slušnú zľavu na selfpubshing. Ale zopár vyvolených bude mať ešte aj silnejšie „Vianoce“.

 17. abcdefg...

  Jop to trosku potesi..aspon pustim do sveta svoju knizku…

 18. abcdefg...

  Ale novy videjkokomentar by mi urcite zdvyhol naladu 🙂

 19. Zajtra anglický a potom bude ešte jeden, špeciálny. Ale najprv ho treba natočiť. Potom môžeš dať vedieť, či ti zdvihol náladu. (Dôraz je na slovo „zdvihol“) 😉

 20. abcdefg...

  Aha…aha. Mne sa to slovo zdalo nejak podozrive…

  Ok mozno prihodim nejaky prispevok 🙂

 21. abcdefg...

  #precojecasnaforeposunutyohodinudozadu?

 22. Neviem 🙂 Musím to reklamovať u admina 😀

 23. abcdefg...

  Na vine je vzdy admin…ostatny su na pive…

 24. abcdefg...

  #niecotusi

Pridať komentár