Chodníky k plesám

Chodníky k plesám

Knihu Chodníky k plesám napísal môj otec, Milan Lackovič a vydal ju Ikar v roku 2011. Vyšla aj v českej mutácii a na lokálne pomery sa predáva dosť dobre. Pritom otcovi, keď ju tvoril, nešlo o budúcu predajnosť. Na začiatku túr ani nevedel, že jeho fotografie a zápisky z ciest po Tatrách vytvoria knihu.

Keď odišiel do dôchodku, rozhodol sa, že začne chodiť na výlety. Neskôr sa z výletov stali túry. Spomedzi všetkých lokalít si vybral práve Tatry a za cieľ svojich výprav si zvolil tatranské doliny a plesá. Bol a stále je schopný nastúpit v noci na vlak z Bratislavy, aby ráno mohol byť v Tatrách a večer sa mohol vrátiť nazad. Túry, ktoré podniká, prekračujú nielen moje fyzické možnosti. Neprestáva ma udivovať, že vo veku 69 rokov nielenže stále zdoláva Tatry, ale dokonca sa prihlásil do horolezeckého kurzu, aby mal pri „trošku náročnejších“ výpravách aj aké-také základy lezenia.
Momentálne pracuje na pokračovaní Chodníkov k plesám. A objavovanie ďalších tatranských plies má v pláne aj po sedemdesiatke.

Chodníky k plesám je kniha plná otcových obrázkov. Vlastne celú si ju robil sám. Poctivo si všetko obchodil, nafotil, spísal, spravil schematické návody odkiaľ kam a za akú dlhú dobu a keďže bol dlhé roky grafik, tak si knihu aj sám graficky pripravil. Možno aj to je návod pre tých, čo chcú publikovať – pripravte vydavateľstvu hotový produkt, s ktorým už nebudú mať žiadnu ďalšiu prácu.
Skôr, než kniha vyšla vo vydavateľstve Ikar, otec si ju nechal vytlačiť sám, na vlastné náklady, pre rodinu a priateľov. Popisy tatranských dolín a sumarizácia plies, spolu s náčrtmi (nie mapami), ako sa k nim dostanete od turistu pre turistov, je však zaujímavá pre viacerých. Možno preto sa jej darí nielen na Slovensku, ale aj v Čechách.

Chodníky k plesám vedú napríklad aj tadiaľto:
http://www.martinus.sk/?uItem=99510
http://www.gorila.sk/product/341143

komentárov: 2

  1. Katarina

    Lucka, je mozne tuto knizku este niekde zohnat? Na internete som nenasla. Mam velky zaujem. Vdaka. Katka

  2. To je milé 🙂 Spýtam sa v Ikare, možno poradia. Zväčša je už vypredaná. Možno ešte bude česká mutácia. Napíšte mi na mail, určite to nejak vymyslíme 🙂
    A chystá sa ďalšia 😉

Pridať komentár