Isteže, aj v kaviarni som bol prenasledovaný

prenasledovanie

Stretli sme sa v kníhkupectve v Martinuse a pretože Foxford je under construction, šli sme do inej kaviarne. Do kaviarne preto, lebo sme sa rozprávali o poviedke s milým názvom, Isteže, aj v kaviarni som bol prenasledovaný. Autentické prostredie môže rozboru len prospieť.

Hodnotil človek, ktorý porotcoval v súťaži v roku 2011, ešte v časoch, keď nebola Martinus Cenou Fantázie a ktorý ako prvý začal písať svoje dojmy z hodnotených poviedok počas bodovania. Rediguje a píše pre portál sci-fi.sk, pod taktovkou editora Mareka H. Eliáša vydal zbierku sci-fi poviedok Zárodky hviezd. Je predsedom OZ Fanúšikov Babylonu 5 na Slovensku, od roku 1999 prednáša na slovenských conoch a spoluorganizuje Pegascon v Prešove. Hovorím o Alexandrovi Schneiderovi, ktorý zas vo videokomentári hovoril o jednej z poviedok z tohtoročnej súťaže.

Foto: Flick

komentárov: 15

 1. abcdefg...

  No aj v tejto kaviarni prenasledoval hlasity rusivy podmaz 🙂

 2. Ono to tak už v kaviarňach chodí, že tam nie je úplne ticho…
  Inak zhodou okolností, práve v tomto prípade sa mi hudobný doprovod celkom páčil 🙂 (nehovorím o hluku z mletia kávy okolo 4:00)

 3. citatel

  🙂 , taketo hodnotenia s konkretnejsim naznacenim nedostatkov aj pozitiv sa mi rataju, po p. Bombosovi druhe najlepsie videohodnotenie. D.

 4. To je asi skôr vec vkusu. Erik Fazekaš povedal tiež mnoho rád, dokonca univerzálne použiteľných a pre autorov určite prospešných, najmä pre tých začínajúcich, ktorí majú zatiaľ väčšie ambície ako schopnosti. Juraj Malíček bol podľa mňa tiež mimoriadne trefný. A kto chce, ten sa poučí aj na radách ostatných. Ale som rada, že sa páčilo 🙂

 5. citatel

  Nenapisal som, ze druhe pouzitelne a prospesne hodnotenie, len, ze pre mna osobne druhe najlepsie s najkonkretnejsimi vyhradami, radami atd… Nemal som v umysle ostatne dehonestovat. Erik je v poradi treti v pouzitelnosti a laickej stravitelnosti rad:-) . To je len taky osobny minirebricek jedneho zo sledovatelov videohodnoteni, ktory mal aktualne chut pochvalit hodnotenie podla jeho gusta:-) .

 6. abcdefg...

  Tak ale obsah bol pocutelny a pochopitelny. 🙂
  Ps: kedy bude dalsia varka hodnoteni? 🙂

 7. Veď bola včera… Bohužiaľ mi reálny život nedovoľuje podrobne hodnotiť súťažné poviedky a písať o nich každý deň, aj keď verím, že niektorí autori sú asi netrpezliví. Ale budem sa snažiť do konca týždňa pridať ešte jednu várku a jeden videokomentár 🙂

 8. abcdefg...

  tak verim ze koniec tyzdna je mysleny ako pracovny 😀

 9. abcdefg...

  co ak buduci rok v posledny den prijimania poviedok pride 500 diel ? 😀

 10. O tom, že príde 500 poviedok, pochybujem. Ale na hypotetické otázky neodpovedám 🙂

 11. abcdefg...

  Dobre uz si dam pokoj s hypotezami:-)

 12. abcdefg...

  Tak ten koniec tyzdna bol mysleny asi fakt do nedele:-(

 13. Daj tomu ešte, povedzme, desať minút. Pracuje sa na obrázku 🙂

 14. abcdefg...

  Im happy snowman 🙂

Pridať komentár