Predbežná štatistika

Race

Po kratšej blogovacej prestávke pridávam zopár informácií, ktoré by mohli súťažiacich zaujímať.

Dnes som dostala bodovú tabuľku od ďalšieho porotcu. Body zatiaľ nie sú kompletné, ale sledovať rozdiely pri jednotlivých poviedkach je zaujímavé aj v tejto fáze. Dokážem si predstaviť očakávania, ktoré majú niektorí súťažiaci. Zatiaľ prezradím toľko, že jedna z poviedok, ktorej som udelila 10 bodov, sa s rovnakým číslom vyskytuje aj v hodnoteniach dvoch porotcov, ktorí už svoje bodovanie uzavreli. A dokonca sa nachádza aj medzi finalistami jednej žánrovej ceny. Vo finálovej pätici tejto podceny, v rámci súťaže Martinus Cena Fantázie 2013, sú zväčša poviedky, ktoré u mňa nezabodovali a ktoré ma nebavili. Teda až na tú jednu spomínanú, ktorej som dala 10.

Momentálne mám spomedzi porotcov, ktorí dobodovali, najvyšší priemer – 5,7 (ďalší majú 4,9 a 5,1). Bola som teda azda až priveľmi benevolentná. V zásade sa s porotcami zhodujeme, i keď pri niektorých textoch sú aj značné rozdiely. Je už aj zopár „extrémnych“ poviedok – napríklad jedna, ktorej som dala 9 bodov, sa po doterajšom bodovaní prepadla na 57. priečku. A jedna moja desiatka sa momentálne nachádza na 24. priečke, čo ma celkom mrzí, pretože vo mne zanechala silný dojem a myslím si, že by mala byť čítaná.

Tri texty, ktorým som dala 10 bodov, sú zatiaľ na prvom, druhom a treťom mieste. Ďalšie dva u ostatných porotcov zabodavali menej a momentálne okupujú priečky pod prvou desiatkou.
Z poviedok, ktorým som dala 9 bodov, sa zatiaľ tri z nich umiestnili v prvej desiatke. Jedna 8-bodová poviedka okupuje piate miesto, ďalšia, rovnako ohodnotená, sa dostala na šieste. Pomerne vysoko sú niektoré poviedky, ktoré som ja ohodnotila sedmičkou, či len jemne nadpriemerne – šestkou. Absolútna zhoda pri poviedke s desiatimi bodmi je len v jednom prípade. Ak to budú podobne vidieť aj dvaja porotcovia, ktorých bodovanie zatiaľ k dispozícii nemám, tak práve tento text získa Cenu poroty. Myslím si, že má našliapnuté aj na ďalšie ocenenia.

Konečne som spoznala aj mená autorov súťažiacich poviedok. Podaktoré ma skutočne prekvapili. Je medzi nimi aj zopár známejších mien. S niektorými autormi sa poznám a vážim si, že to nezneužili vo vlastný prospech a neprezradili sa. Zarazilo ma zopár informácií, ktoré som sa dodatočne dozvedela – napríklad fakt, že za jedným textom, ktorému som dala 9 bodov, stojí len 14-ročné dievča. Odpadla som. Ak takto dokáže písať puberťáčka, latka pre jej rovesníkov (a nielen pre nich) je nastavená poriadne vysoko.

Čitateľský vkus je v oblasti fantastických žánrov mimoriadne špecifický. Som naďalej v napätí, ako to celé dopadne. A dúfam, že kone, na ktoré som stavila ja, sa prebojujú čo najvyššie.
Som rada, že na prvom mieste je zatiaľ text, ktorý je podľa mňa vynikajúci, že na druhom je poviedka, ktorá je podobne výborná a na treťom sú zatiaľ dve, z ktorej jedna je môj favorit. Tá ďalšia, ktorá okupuje tretiu pozíciu, ma zaujala menej. Sklamanie je to v prípade dvoch, podľa mňa výborných diel, ktoré u ostatných porotcov nezarezonovali.
Všetko sa ukáže už onedlho. Som zvedavá aj na finalistov v žánrových cenách. Pred vyhlasovaním ešte možno pridám ďalší tízer…

komentárov: 4

  1. No – nenašiel som sa tu. Ale zrátal som tu uverejnené hodnotenia poviedok a ak sa nemýlim, tak bolo hodnotených 27×5+6=136 poviedok. Čo zvyšné dve? Vyradené? Nehodnotené? Moja chyba?

  2. Prečítala a obodovala som 138 poviedok. Hodnotenie som ukončila v predošlom článku na blogu, kde je posledným číslom práve poviedka, ktorú som čítala ako poslednú, teda 138. Ku každej som zapísala aj slovné hodnotenie. Dokonca aj k jednej, ktorá je stopercetne vyradená, lebo autor sa na záver podpísal.
    12. september už nie je ďaleko, ak si sa nenašiel v týchto hodnoteniach, počkaj na body.

  3. hlási, že 27×5+6=141 😀

  4. Dala by som ti „lajk“, ale nedá sa. 😀

Pridať komentár