Hráme na želanie

robot

Posledný videokomentár k poviedkam súťažiacim v MCF je špeciálny. Bol vyžiadaný autorom, ktorý prevalcoval diskusiu a aj keď komentáre naznačovali, že jeho poviedka bude po formálnej stránke pre porotcov zložitá, nakoniec to vôbec nebolo také zlé. (Aby nenastali nijaké pochybnosti, to, že poviedka sa spája s daným diskutujúcim vysvitlo, samozrejme, až dodatočne, po uzavretí bodovania.) Gramaticky to bolo, naopak, celkom slušné.
Tento aktívny a snaživý autor napísal, že by bol rád, keby bol aj jeho text ohodnotený vo videokomentári, dokonca konkrétne Karolom Horváthom, ktorý už rozoberal poviedku Myslím si, že to nie sú tanečníci. Povedala som si, že sa spýtam. Karol Horváth neodmietol, a preto prinášam ďalší videokomentár od tohto slovenského autora, publicistu a scenáristu. Jeho postrehy, prirovnania a literárne tipy však môžu zaujať nielen autora poviedky Najvyššia priorita.

Foto: Flickr

komentárov: 9

 1. abcdefg...

  Som rad , ze zaujalo 🙂

 2. abcdefg...

  Vdaka za videjkokomentar a slubujem ze nabuduce neprevalcujem diskusie 😀
  zajtra v martinuse 🙂

 3. Veľmi inšpiratívny komentár s mnohými presnými postrehmi. Vďaka zaň.

  Akurát k spomínanej poviedke od Uršuly LeGuinovej: Ak ide o „Palubný rozhlas“ (orig. „Intracom“), tak tá poviedka je naskrze alegorická s riadne zakopaným významom. Keď mi bol napovedaný jej skutočný zmysel, celá jej bizarnosť sa zmenila na ironický humor (zvlášť preto, lebo je napísaná ženou). Celé to vôbec nie je o žiadnej vesmírnej lodi.
  Nechcem tu však naplno vykecnúť podstatu, aby som neobral o časť zážitku tých, čo túto skvelú absurdne humornú vec ešte nečítali.

 4. una

  Mne pripadal inšpiratívnejší komentár s tými krémešmi. Tu sa ohromne žiadalo poviedku si prečítať, aby som chápala kam mieri tým všeobecným štýlom a melodrámovým zlomom a pod.

 5. abcdefg...

  ak bude vecsi zaujem tak to mozno zavesim na nejaky svoj web. musim uznat ze pan Horvath to rozobral po technickej stranke uplne ako to je. 🙂

 6. S tým zverejňovaním by som bola opatrnejšia. Ide aj o to, že keď to zverejníš, tak už v rámci súťaže poviedka nebude publikovaná. Ani u partnerov. Publikovanie poviedok, ktoré boli v súťaži, by som teda dopredu zvážila.

 7. abcdefg...

  tak ak bude zaujem a niekto to bude ochotny z partnerov publikovat tak budem iba rad. ak nie tam to dam na web ale ponahlat sa samozrejme nebudem. tento rok uz bolo dost poviedkovania na mna 🙂

 8. abcdefg...

  aj ked neviem ci pre ten trosku ,,vacsi,, rozsah to bude niekto pulikovat…ale uvidime. 🙂

 9. abcdefg...

  a uz ked sme pri teme publikacii , tak kedy ako kde sa bude dat uplatnit ta zlava na publikaciu eknihy ?

Pridať komentár