Erik Fazekaš o FA2015

Erik Fazekaš je jeden z tohtoročných porotcov druhého ročníka súťaže anglických poviedok Fantasy Award. Je editorom vo vydavateľstve Slovart a minulý rok radil vo videokomentári nielen autorom, ktorí majú zálusk na kvalitnejšiu kategóriu young adult.
Kanceláriu má preplnenú knihami, má ich aj namiesto šuflíkov, lebo poličky pod ich váhou popadali. Video sme natáčali v sklade kníh, na pozadí komixov a za lahodných zvukov serverov. Je o čosi dlhšie ako býva zvykom a pozostáva z troch „dejstiev“.
V prvej časti Erik hovorí všeobecne o kvalite úrovne poviedok z tohto ročníka, označuje najväčšie spisovateľské prešľapy a prihodí aj nejakú tú radu pre tých, ktorí prahnú po tom, že prerazia na zahraničných trhoch. V druhej časti zľahka odbočí k tomu, aké dôležité je osloviť správneho editora, ak teda chcete vydať knihu. A v tretej sa dostane ku štyrom konkrétnym poviedkam, ktoré ho tento rok zaujali najviac.
Onedlho sa môžete tešiť aj na krátky blog, v ktorom Erik v krátkosti zhrnie dojmy z každej poviedky súťažiacej vo Fantasy Award 2015.

Foto: Flickr

Pridať komentár