Christopher George a Fantázia Award

fantasy

Doteraz boli vo videokomentároch hodnotené diela súťažiace v slovenskej súťaži Martinus Cena Fantázie. Tento rok sme však načali aj prvú kapitolu súťaže poviedok žánru fantastiky v anglickom jazyku. Kritériá pre ňu boli o čosi odlišné od tých, ktoré platia pre MCF. Zapojili sa aj autori, ktorí s poviedkou súťažili zároveň v slovenskej súťaži. Nebolo ich málo, preto je teoreticky možné, že finalisti sa budú v oboch súťažiach prekrývať. Ale zabodovať môžu, samozrejme, aj tí, ktorí sa zapojili len do anglickej súťaže. A aj keď už finalistov vo všetkých kategóriách a súťažiach poznám, počkám si na 22.9. Počkajte si aj vy.
Najlepšie diela z prvého ročníka anglickej súťaže sa objavia spolu s esejou a poviedkou Mikea Resnicka v e-zborníku poviedok v anglickom jazyku.

Christopher George pochádza z Wallesu a na Slovensku už žije nejaký ten rôčik. Je redaktorom Rádia Slovakia International a spoločne sme sa podieľali na výrobe niekoľkých rozhlasových hier v anglickom jazyku. Predlohou na hry boli poviedky súťažiace v MCF. Je milovníkom fantastiky a pôsobí aj ako prekladateľ z anglického, resp. do anglického jazyka.
Christopher George bol spolu s Michalom Jedinákom a Mikeom Resnickom porotcom v súťaži Fantázia Award 2014 a svoje dojmy z hodnotenia a zo súťažiacich diel zhrnul v nasledujúcom videokomentári.

komentárov: 5

 1. abcdefg...

  ak bude aj buduci rok anglicka verzia sutaze tak bude mozne poslat poviedku do slovenskej casti a uplne inu poviedku do anglickej? respektive viac poviedok na autora do anglickej?

 2. Ono to nie je anglická verzia, ale v zásade sú to dve oddelené súťaže s inými pravidlami. Bude možné prihlásiť sa do MCF a aj do anglickej súčasne. V oboch však zatiaľ platí pravidlo jedna poviedka na jedného autora a nemalo by sa to meniť. Na rozdiel od MCF však môžu byť do anglickej súťaže prihlásené aj už publikované texty.

 3. 149.

  Mohol by som sa spýtať, ako a kedy si ako súťažiaci budem môcť uplatniť zľavu na self-publishing a či sa dá použiť na iné dielo, ako na súťažnú poviedku? Za odpoveď ďakujem.

 4. Selfpublishing je primárne určený na publikovanie iného ako súťažného diela, takže odpoveď je áno, môžete. Všetky podrobnosti o selfpublishingu zhrniem v článku v najbližšom období. Pekný deň.

 5. una

  Podla mna je super,ze v anglickej sutazi mozu sutazit i už publikovane texty. Autori môžu využiť presne to, čo CHG odporuča, hodiť poviedku predtym niekde na forum a vyladit ju aj podľa spätnej vazby od anonymného publika.skoda,ze v MCF to tak nie je 🙁

Pridať komentár