69

69

Prvým zo série videokomentárov k poviedkam súťažiacim v Martinus Cene Fantázie 2014 bolo hodnotenie a rady Juraja Malíčka venované konkrétne dielu Galský kohút. Ďalším bude zhodnotenie poviedky Bory 69. Spomedzi súťažiacich textov si túto poviedku vybral na rozbor Roman Bomboš.
Roman je moderátor, milovník fantastiky, dobrej hudby, ale aj futbalu. V minulosti okrem iného vyučoval dejepis a slovenčinu a v roku 2011 bol porotcom v súťaži Cena Fantázie.

komentárov: 5

 1. citatel

  Super hodnotenie. Toto skutocne moze autorovi pomoct a nasmerovat ho. Kvalita-naozaj citit snahu o realne nezaujate zhodnotenie a chut posunut poviedku k vyssej kvalite. Nie su to prazdne frazy a jalove reci, pan Bombos u mna zabodoval:-) .Poucne rady aplikovatekne aj vseobecne.

 2. Pretty

  Úplne s tebou súhlasím 😉

 3. Len On

  no čo už aspoň viem kde robim chyby, opravim ju a hodim na fan stranku o drakoch tam sa určite uplatní. Mimochodom ďakujem za kritiku veľmi mi pomôže aj v mojej dalšej tvorbe

 4. Poviedky súťažiace v MCF by počas trvania súťaže určite nemali byť publikované. V opačnom prípade budú vyradené. Vo fáze hodnotenia porotcovia nepoznajú mená autorov, takže ak ju zverejníš, si z hry von. Hodnotenie Romana Bomboša nemá vplyv na body. Ja už som tento text síce ohodnotila, ale neviem ako sú na tom ďalší porotcovia.
  Je na zváženie, či poviedku zverejníš aj po bodovaní. So súťažnými textami zvykneme ďalej pracovať (ebook, rozhlasové hry, publikovanie v časopisoch) a pri tých, ktoré boli medzitým zverejnené, je to už samozrejme zložitejšie. Takže urob ako myslíš a ak ju zverejníš, daj vedieť 😉

 5. Len On

  no asi to je mojou povahou, ale bude dobre ked ju iba opravim xD

Pridať komentár